Topponcino – mis see on?

Topponcino on naturaalsetest materjalidest valmistatud beebi mõõdus madrats, mida kasutatakse beebi kandmiseks-hoidmiseks-asetamiseks sünnist umbes teise elukuuni.
Topponcino aitab beebit sujuval kohanemisel selle veel võõra ja uhiuue maailmaga, mis teda peale ema üsas olemist tervitab.

Nii kujuneb madratsist vastsündinule lisaks lähemale perele, kindlale mähkimiskohale, mängu- ja söötmiskohale üks olulistest pidepunktidest ja pakub niiviisi beebile turvatunnet. 

Topponcino peal süles uinudes ei ärata beebit üles tema voodisse asetamise käigus jahedad linad. Topponcino lõhnab ema ja kodu järele, mis teeb sellest beebile tuttava pesakese. 

Beebi sülest sülle liikudes hoiab topponcino ära ehmatuse, mida võivad esialgu võõrana tunduvad või jahedad käed beebi õrna naha vastu puutudes tekitada. 

Topponcinot sobib kasutada ka lapsevankris kuna hoiab mõnusasti beebi kehasooja. 

Beebimadrats ei koosne sünteetilistest materjalidest, sest eesmärk on pakkuda vastsündinud beebile võimalikult naturaalset keskkonda. 

Pildil oleva madratsi sisuks on 8 kihti 100% kootud villa. Kihid on õmmeldud omavahel kokku ja ümbritsetud musliinist madratsikattega. Madratsile on mõeldud ümber panemiseks taskuga 100% puuvillased linad, mille peats on märgitud pitsiga. 

Ühele beebile võiks olla kasutamiseks ideaalis kaks topponcinot ning ühe madratsi kohta vähemalt kaks ümbrislina. 

Topponcino kuulub 0-3 vanuseetapile keskenduva Assistance to Infancy väljaõppe raudvarasse olles osa programmist juba 1948. aastal toimunud esimesest koolitusest saati.

Järgmine
Montessori, Waldorf, Reggio Emilia - milline neist on minu lapsele?

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: