Montessori mängurühm 16k–3a vanustele lastele

Mängurühm toimub E–N kl 8:30–13:30 Haapsalus, Posti 37 majas

Registreerimine

2025 kevadsemestril vabu kohti: 0️⃣

Eelregistreerimine 2025-2026 õppeaasta mängurühma:

Osalustasu

4 päeva nädalas318 EUR / kuu
Individuaalne tutvumistund*  15 EUR
  • Hinnakiri kehtib kuni 30. juuni 2025. 
  • Hinnale ei lisandu käibemaksu.
  • Osalustasu lisandub toiduraha 2.70 eur/päev (soe hommikusöök, vahepala ja lõuna).
  • Rühmaga liitudes tasub klient ühekordse rühmaga liitumise tasu kuluvahendite ostmiseks (50 eurot). 
  • 2025/2026 õppeaasta lepingud sõlmitakse augustis ja kehtivad kuni õppeaasta lõpuni (juunini). Kuumaksed jäävad samaks terve õppeaasta vältel.
  • Erakorraliseks lepingu lõpetamiseks on erandolukorrad, mida käsitletakse individuaalselt (nt kolimine, terviseprobleemid).

Vastuvõtt

Vastuvõtt on avatud 16k-2a vanustele lastele.

Mängurühmaga on võimalik liituda vabade kohtade olemasolul. Laps peab oskama kõndida ja oskab iseseisvalt süüa.

Mida mängurühmas tehakse?

Iseseisva väikelapse rühmas rakendame autentselt Montessori pedagoogikat, millega toetame lapse individuaalset tegutsemisrütmi, keskendumisoskust ning tema kujunemist algatusvõimeliseks ja elujaatavaks inimeseks.

Lapsed saavad palju vabadust valida endale ise tegevust kokkulepitud piiride sees.

Rühm on osalejate arvult väike. Rühma keskkond on sisse seatud koduselt ja väikelapsele vastavas mõõdus – see on pisikeste inimeste väike minimaailm, kus tähtsaid asju ajada ja mõnusasti aega veeta.

Päevakava

8:30 – 9:00Vastuvõtt õuealal, vaba mäng.
9:00 –9:10Lapsed saabuvad rühma ja riietuvad ümber tubasteks toimetusteks, käivad tualetis ja pesevad käed.
9:10 –9:30Lapsed katavad laua, serveerivad endale hommikupudru ja me sööme koos hommikusööki. Räägime veel, mida päev toob. Seejärel koristame laua ja peseme näod ja käed.
9:30 – 11:15Iga laps valib endale meeldiva tegevuse teda huvitavast ainealast. Valikus on emakeel, igapäevaelu harjutused, käe- ja silma koostöö harjutused, kunst ja muusika.
11:15–11:30
Laulumängude ring
11:30–12:00Lapsed katavad laua ja serveerivad endale lõuna, laulame laulu,  laseme hea maitsta, vestleme ja koristame seejärel koos laua.
12:00–12:20 Tualetitoimingud ja riietumine õueajaks
12:20–13:30Lähme koos aeda – mängime, ronime ja vaatleme loodust. Kohtume peagi armsa pereliikmega.

Juhendaja

Väikelaste mängurühma juhendab Epp Linke, kes on läbinud AMI* 0-3 vanuseetapi diplomikoolituse Praha Montessori Instituudis. Epp on täiendanud end lisaks AMI*  3-6 vanuserühma assistendikursusel Eesti Montessori Instituudis ja läbinud esmaabi- ja lasterühma liiklusreguleerija koolituse.

Epp on õpingute käigus vaadelnud sõimerühmi siin samas Haapsalus ning Riias Montessori Rigele lasteaias ning juhendanud kakskeelsetes sõimerühmades Prahas Montessori Andilek koolis ja Amsterdamis 2Voices eelkoolis.

Pildil Epp koos Astridiga reisikohvri sisu uurimas. Foto: Ekvilibrist (Gerli Paju)

Väikelaste Montessori keskkond

0-3 vanuseetapi keskkond toetab lapse funktsionaalse iseseisvuse arengut – see kätkeb endas kõneoskust, enda eest hoolitsemise oskust (sh ka tualetis),  oskuslikku liikumist ja ümbritseva märkamist. Oluline on, et kõige selle õppimise jooksul säiliks lapses elurõõm ja huvi maailma vastu.

Igapäevaelu harjutused jaotuvad eneseteenindusoskuste, oma keskkonna eest hoolitsemise ja toidu ning einestamisega seonduvateks tegevusteks. Laps harjutab riietumist, rõivaste eest hoolitsemist, käte pesemist. Väikelaps on eriti tundlik korra suhtes – siin saab ta harjutada pühkimist, pesemist, asjade paigutamist enda kohale. Oluline osa selles arenguetapis on ka lauakommete tundma õppimisel. Rühma väikelapsed katavad ise laua, tõstavad endale ise süüa ja koristavad enda koha. 

Loovat eneseväljendust toetavad kunsti-, muusika- ja emakeele ala. Kunsti ainealas saab laps kasutada erinevaid kunstitarbeid ja töötada enda arengust lähtuvalt. Juhendaja on teadlik käeliste oskuste ajajoonest ning toetab last võtetega vastavalt tema eale ja vilumusele. Muusika ainealas saavad lapsed kuulata CD-plaate ja kassette, orkestripillide heli nii üksikult kui orkestri koosseisus ning valida laulukaarte, mida koos juhendajaga laulda. 

Emakeele ainealas saavad lapsed sõnast kogemuse nii kuulmis-, nägemis-, lõhna- kui kompamismeele abil. Lastele on tegelemiseks väljas sõnavarakomplektid pärisesemetest kuni abstraktsemate sõnavarakaartideni. Õigupoolest käsitleme kogu rühmaruumi emakeele aineala laiendusena, kus igapäevase tegevuse käigus õpib laps tundma teda ümbritsevate esemete ja tegevuste nimetusi.

Olulise osa keskkonnast moodustavad ka peen- ja üldmotoorika oskusi arendavad vahendid. Riiulitel on lapsele valida erinevad lükkimise, pistmise ja avamise harjutused, kus väikesed käed saavad erineva keerukusega vahenditega arendada käelist vilumust. Õuealal saavad lapsed ronida, tasakaalu harjutada ja aiatööriistadega toimetada.

Väikelaste keskkond valmistab last ette järgmise 3-6 vanuseetapi tegevusteks - nagu kirjutamine, lugemine ja matemaatika. 



Foto: Ekvilibrist (Gerli Paju)