Montessori pedagoogikast juhinduv  mängurühm 3-6-aastastele lastele

Pakume lastele rikkalikku valikut igapäevaelu harjutusi nagu näiteks lihtsamate söögipalade valmistamine, küpsetamine, laua katmine, koos einestamine, nõudepesu, pesu kuivama panemine, triikimine ja voltimine, erinevate kinnituste harjutamine riietusraamidel, ruumi korras hoidmine, taimede eest hoolitsemine jne.

Lisaks saab mängurühmas koos mängida, liikuda ja laulda, lugeda raamatuid ning maalida, joonistada, liimida, lõigata ja voolida.

Kõik tegevused toimuvad Montessori vaimus – last austavalt ja tema iseseisvust ning keskendumisvõimet individuaalselt toetades.

Mängurühm leiab aset Haapsalus, Posti 37 majas (pildil olev hoone), esimesel korrusel peauksest paremat kätt asuvas ruumis. Avasime mängurühma 2022. a veebruaris. Vastuvõtt on esialgu avatud 2a6k-4a vanustele lastele.

Mängurühmaga on võimalik liituda vabade kohtade olemasolul kohe kui laps on saanud 2a ja 6k vanuseks. Enne saab käia tutvumas Montessori lähenemisega 15k-3a laste või beebide laps-vanem mängurühmas. Kui sooviksid panna oma lapse uue mängurühma ootenimekirja, anna endast kindlasti märku siin vormis.

Aprillist alates lisasime rühmaruumi meeltevahendid. Oma koha riiulil on leidnud juba roosa torn, pruun trepp, nupusilindrid, erinevate füüsiliste omaduste (soojusjuhtivuse, pinnatakistuse, raskuse jne) vahendid, helitopsid ning esimesed bioloogia vahendid.
Uue mängurühma eesmärk on alustada juba varakult kogukonna tekitamist, kellega jätkata 2023. a sügisel autentse Montessori lasteaiarühma kujul. Selleks ajaks on Jaanika Illend ning Kadri Nõlvak läbinud AMI (Association Montessori Internationale) 3-6 vanuseetapi juhendajakoolituse ning omandanud vajalikud teadmised, et juhendada Montessori pedagoogikat järgivat lasteaaiarühma. Kuni õpe kestab, rakendavad tulevased juhendajad kursuselt omandatud teadmisi mängurühmas. Kokku läbivad juhendajad kuus õppemoodulit ehk vahendeid lisandub ruumi kuues tsüklis kuni 2023. a kevadeni.

Soovime pakkuda lastele võimalust ka õues ühiselt aega veeta ja planeerime teha õue selleks otstarbeks aiaga piiratud mänguplatsi. Siis saame pikendada ka mängurühma kestust kolmelt tunnilt neljale.

Soovime, et lapsed saaksid mängurühmas autentsete Montessori vahenditega tööd teha. Vahendite soetamiseks asutasime vaderiprogrammi, mille kaudu on võimalik uut mängurühma ruumi toetada, hakates lemmikule Montessori vahendile vaderiks. Siin lehel on võimalik tutvuda Montessori vahendite ja muu vajalikuga, mida mängurühma esimeses etapis lastele esitleme: https://www.montessorihaapsalu.ee/toeta-meid/3-6-vahendid

Keskuse mängurühmade tegevust saad jälgida Instagramis (@montessorihaapsalu). 

PS. Kui soovid lugeda, milline näeb välja üks Montessori lasteaiarühm,
vaata siia.