Montessori pedagoogikast juhinduv  mängurühm 3-6-aastastele lastele

Mängurühma ruum on ettevalmistatud järgides Montessori pedagoogikat ja selle ainealasid. Esindatud on ettevalmistavad harjutused, heade kommete harjutused, igapäevaelu tööd, kultuuri valdkond, meeltevahendid, emakeel, matemaatika, geograafia ja bioloogia. Iga laps läbib individuaalselt Montessori õppekava vastavalt oma arenguvajadustele.

Lisaks saab mängurühmas koos mängida, liikuda ja laulda, lugeda raamatuid ning maalida, joonistada, liimida, lõigata ja voolida.

Kõik tegevused toimuvad Montessori vaimus – last austavalt ja tema iseseisvust ning keskendumisvõimet individuaalselt toetades.

Mängurühm leiab aset Haapsalus, Posti 37 majas (pildil olev hoone), esimesel korrusel peauksest paremat kätt asuvas ruumis.
Maja kõrval asub meie õueala, kus eraldatud aiakeses saavad lapsed teha aiatöid, turnida ja mängida.

Vastuvõtt on avatud 3-4,5a vanustele lastele.

Mängurühmaga on võimalik liituda vabade kohtade olemasolul kohe kui laps on saanud 3 aasta vanuseks või oskab enda mõtteid sõnadega väljendada, iseseisvalt tualetis käia ja end ise riietada.

Kui soovid lapse mängurühma registreerida, anna enda soovist märku: montessorihaapsalu@gmail.com

Mängurühma eesmärk on tekitada kogukond, kellega jätkata 2023. aasta sügisel autentse Montessori lasteaiarühma kujul. Selleks ajaks on Jaanika Illend ning Kadri Nõlvak läbinud AMI (Association Montessori Internationale) 3-6 vanuseetapi juhendajakoolituse ning omandanud vajalikud teadmised, et juhendada Montessori pedagoogikat järgivat lasteaaiarühma. Kuni õpe kestab, rakendavad tulevased juhendajad kursuselt omandatud teadmisi mängurühmas. Kokku läbivad juhendajad kuus õppemoodulit ehk õppevahendeid lisandub ruumi pidevalt.

Soovime, et lapsed saaksid mängurühmas autentsete Montessori vahenditega tööd teha. Vahendite soetamiseks asutasime vaderiprogrammi, mille kaudu on võimalik uut mängurühma ruumi toetada, hakates lemmikule Montessori vahendile vaderiks. Siin lehel on võimalik tutvuda Montessori vahendite ja muu vajalikuga, mida mängurühma esimeses etapis lastele esitleme: https://www.montessorihaapsalu.ee/toeta-meid/3-6-vahendid

Keskuse mängurühmade tegevust saad jälgida Instagramis (@montessorihaapsalu). 

PS. Kui soovid lugeda, milline näeb välja üks Montessori lasteaiarühm,
vaata siia.