Meist

Haapsalu Montessori Keskus sündis 2021. aasta jaanuaris kui algas Posti 37 maja teise korruse ruumi sisseseadmine. Esimesed beebide ja väikelaste mängurühmad leidsid aset juba veebruaris.

On suur rõõm, et lühikese aja jooksul on mängurühmade ümber kasvanud kogukond Montessori lähenemise armastajaid, kellega vahetada mõtteid ja kogemusi ning unistada suurelt edasiste plaanide osas.

Keskusesse on väga oodatud lapsed ja lapsevanemad Haapsalust, Läänemaalt ja kaugemalt, et veeta koos lõbusalt ja arendavalt aega, koguda inspiratsiooni koduse keskkonna lapsesõbralikumaks kohendamiseks ning leidmaks tuge oma kodukandis mängurühmadega/mänguhommikutega alustamiseks. 

Plaan on avada 2022. a alguses ka 2,5-4 laste mängurühm (ettevalmistused juba käivad) ning pikemas perspektiivis soovime pakkuda autentset Montessori lastehoidu AMI diplomikoolituse läbinud juhendajatega nii 1,5-3a kui 3-6a lastele.

Soovime, et Montessori pedagoogika oleks väikelastele ja koolieelikutele võimalikult kättesaadav ning otsime paralleelselt toimuvale tegevusele koostöövõimalusi, et kunagi avada Montessori 1,5-3 ja 3-6 keskkonnad munitsipaallasteaias. 

Unistame ka 6-12 kooliklassi avamisest ning Farm Schooli rajamisest ja vaatame, kuidas meie lugu ses osas edasi areneb.

On toimunud ja tulemas loenguid ning vestlusringe ning 2022. aastal on kavas alustada vanemahariduse loengusarjaga, kus on võimalik tutvuda lähemalt Montessori lähenemise põhimõtetega ning saada nippe igapäevaselt lapse arengu toetamiseks.

Peatselt leiab aset ka esimene töötuba, kus õpime koos valmistama lihtsamaid Montessori mänguasju kodusesse keskkonda.

Tekst lisatud: 16. nov 2021