Mida tehakse laps ja vanem mängurühmas?

Tervitame üksteist lapse ja teie saabudes. Laps riputab välisriided garderoobi ning paneb jalga toasussid. Samal ajal saabuvad teised mängurühma kaaslased.

Laps leiab omale riiulitelt huvipakkuva tegevuse ja toob selle lauale või võtab mati ja töötab tegevusega põrandal. Laps saab valida käe- ja silma koostöö vahendite hulgast, uurida temaatilisi keelekorvikesi, harjutada kätt kunstivahenditega, proovida erinevaid muusikainstrumente, hoolitseda taimede eest, turnida ja harjutada tasakaalutunnetust. Kui tegevuse käigus läheb vett või puru maha, saab laps tuua koristusvahendid ise kuivatamiseks-puhastamiseks.

Kui laps soovib, võib ta tulla koos juhendajaga ühist einet ette valmistama. Pressime mahla, määrime määrde leivale, lõigume puuvilju. Seejärel kutsume rühmakaaslased lauda katma ning koos einestama. Kui aga mõni muu tegevus köidab lapse tähelepanu, saab ta sellega jätkata.

Peale einet koguneme ringi ja laulame tunni lõpetuseks mõne toreda laulu.

Vanemad on koos lapsega mängurühmas ja jälgivad lapse tööd ning sekkuvad nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik, et lubada lapsele iseseisvat tegevust.

Igal nädalal loeb mängurühma juhendaja osalejatele ühe Montessori pedagoogika teemalise miniloengu.


Mida võtta kaasa

Su lapsel on mõnus mängurühmas osaleda kui ta kannab mugavaid riideid ja pehme tallaga sisejalatseid.

Hea mõte on võtta kaasa varuriided juhuks kui seljas olevad riided saavad veega tegeledes märjaks.

Miks tulla laps ja vanem mängurühma?

  1. Mängurühma ruumi on valitud spetsiaalselt osalejate eale vastavad tegevused ja õppevahendid. Su lapsel on võimalik valida laia valiku tegevuste hulgast endale huvitav.
  2. Sul on võimalus oma last jälgida vahenditega tegelemas - kuidas ta neid kasutab, mille vastu tunneb rohkem huvi. See võib anda Sulle inspiratsiooni sarnaste või edasi arendatud tegevuste pakkumiseks kodus.
  3. Saad olla osa kogukonnast sarnaselt mõtlevate lastevanematega. Ideede ja kogemuste omavahel jagamine on kasulik, eriti kui teil on samas eas lapsed.
  4. Kui mõtled lapse edasise Montessori hariduse peale siis on lapse ja vanema mängurühm hea koht Montessori pedagoogikaga tutvumiseks. Su laps saab tuttavaks ettevalmistatud keskkonnaga ja Sina saad vaadata, kas Montessori pedagoogika võiks sobida lapse ja Sinuga.
  5. Saad küsida mängurühma assistendilt Montessori metoodika kohta küsimusi.
  6. Sa saad oma lapsele segamatult keskenduda. Pole tarvis muretseda igapäevatoimetuste pärast, see on teie kahe koosolemise aeg.