Meie teekond autentse Montessori lasteaiarühma avamiseni

2022. a veebruaris alustasime 3-6 vanuseetapi mängurühmadega, kuhu esialgu võtame vastu alates 2a6k vanuseid kuni 4a vanuseid lapsi.
- - - - - - - - - - - - - -
2021. a. septembrikuus alustavad Eesti Montessori Instituudi poolt korraldataval 3-6 vanuseetapi juhendajakoolitust Jaanika Illend ja Kadri Nõlvak. Tegemist on jõudsa sammuga edasi kohaliku autentse Montessori lasteaiarühma avamise suunas! Põnevat ja avastusterohket kooliteed!
- - - - - - - - - - - - - -
2021. a juunikuus leidis aset Haapsalu Montessori Keskuses koosolek, kus arutasime Haapsalu Linnavalitsuse esindajate aselinnapea Kaja Rootare ning haridusnõunik Mari-Epp Tähega  võimalust avada ühes Haapsalu munitsipaallasteaias autentne Montessori lasteaiarühm. Selgus, et linnavalitsusel pole pilti, kui palju lapsevanemaid Montessori rühma sooviks. 

Mille poolest erineb Montessori rühm tavalasteaia rühmast? Suurim erinevus seisneb lapsele igapäevaselt kolme tunni pikkuse iseseisva töötsükli tagamises ettevalmistatud keskkonnas, Montessori vahendite ning vastava koolitusega juhendaja abil. Õppekava läbib iga laps individuaalses rütmis ning materjale esitletatakse lapsele tema huvist ja arengust lähtuvalt. Õpe on sensoorne - matemaatika, kirjutamine, geograafia, bioloogia jne vahendid õpetavad last aru saama teda ümbritsevast maailmast läbi käelise tegevuse. Lapse iseseisvust toetatakse pakkudes neile võimalust rühmaruumi ise korras hoida, katta koos laud ühiseks eineks ning serveerida toitu. Montessori lasteaaiarühm on liitrühm, kus tegutsevad lapsed vanuses 2,5-7 aastat.

Siin on lühike vorm kaardistamaks Montessori lasteaiarühma huviliste hulka. Märgi enda nimi ja lapse sünniaeg, enda kontaktandmed ja lisa ka soovi korral omalt poolt küsimusi-mõtteid: https://forms.gle/9Bt9SCz8PK1MNofD9

Juhul kui selle aasta sügisel alustab juhendajakoolitust inimene, kes hakkab Haapsalu ja lähiringkonna lastega tööle, saaks avada rühma kõikide asjaolude sobival kokkulangemisel kõige varem 2023. aasta sügisel.

Haapsalu Montessori lasteaiarühma avamise töögrupp
Epp Linke, Jaanika Illend, Johanna Väljas, Maarja Läänesaar, Ille Palusalu, Sandra Gaškov

PS! Kui soovid töögrupiga liituda, kirjuta montessorihaapsalu@gmail.com