Montessori pedagoogikast inspireeritud mängurühm 2,5-4 aasta vanustele lastele


Tere! Haapsalu Montessori Keskus soovib alustada uue aasta alguses 2,5-4 a vanustele lastele mõeldud mängurühmaga.

Mängurühma eesmärk on hakata kasvatama juba praegu kogukonda ning tutvuma lastega, kellega 2023. aasta sügisel jätkata autentse Montessori lasteaiarühma kujul.

Mängurühma juhendavad Association Montessori Internationale 3-6 vanuseetapi juhendajakoolitust läbivad Jaanika Illend ning Kadri Nõlvak, kes rakendavad samm-sammult kursuselt saadud teadmisi loodavas mängurühmas. Mängurühma tegevuste ja vahendite valik laieneb vastavalt läbitud õppemoodulite sisule.

Mängurühmas toimetatakse sarnaselt nagu hiljem lasteaiarühmas - lapsed osalevad vanemateta ning neid toetavad juhendajad Jaanika ja Kadri.

Esimesel poolaastal on mängurühmas põhiline rõhk sotsiaalsetel tegevustel – saame sõpradeks läbi mängu ja laulu – ning igapäevaelu toimetuste harjutamisel – lapsed saavad valida erinevate söögipalade valmistamise vahel, katta lauda, koos einestada, pesta nõusid, korrastada ruumi.

Kõik tegevused toimuvad Montessori vaimus – last austavalt ja tema iseseisvust ning keskendumisoskust individuaalselt toetades.

Sinult ootame tagasisidet – kas Sinu laps oleks huvitatud mängurühmas osalemast? Mitu korda nädalas võiks selline mängurühm toimuda ning kui pikalt võiks mängurühm kesta? Neile küsimustele saad vastata siin.

Kui tead last, kes võiks sellisest mängurühmast huvitatud olla, jaga seda lehte tema vanemaga.

PS. Kui soovid lugeda, milline näeb välja üks Montessori lasteaiarühm, vaata siia.